O mně

Jmenuji se Martin, je mi 21 let a studuji Aplikovanou informatiku a řízení na Fakultě strojního inženýrství VUT v Brně.

Mimo studium je mou hlavní činností tvorba webů. Většina těchto webů běží na mém redakčním systému Websy, který intezivně vyvíjím přes 4 roky. Mimo tvorbu webů se zabývám tvorbou grafických prací od firemních log přes letáky až po vizitky. Mojí velkou zálibou je focení, které se občas stává i mou prací. Rád cestuji, chodím po horách, mám rád folklór, dobré jídlo a pití.

Weby a programování

K programování jsem se dostal už na základní škole, kdy jsem programoval jednoduché aplikace (tenkrát ještě programy) pro Windows v jazycích Visual Basic a C#. V prváku na střední jsem se dostal k robotice. Robotika spojuje mnoho oborů dohromady a já vždy chtěl vědět od všeho něco. Díky tomu jsem se naučil vytvářet elektrické obvody a programovat mikročipy, které jsou dnes ve velkém počtu zařízení hlavně díky IoT.

Tvorbou webů jsem se okrajově věnoval také již na základní škole, ale více jsem se o ně začal zajímat až na začátku střední školy. V druháku jsem se podílel na tvorbě webového projektu Procvič si názvosloví | Názvosloví.cz, který pomáhá studentům s pochopením chemického názvosloví a s jeho následným procvičením. Web jsem postavil na mém jednoduchém systému WebSystem (dnes Websy One). S tímto projektem jsme v roce 2013 vyhráli celorepublikové kolo Středoškolské odborné činnosti.

Na systému pohánějící tento web jsem začal dále pracovat a vznikl oddělený systém Websy, který vyvíjím až do dneška a běží na něm zhruba 20 webů a webových aplikací. Se systémem jsem v roce 2015 také vyhrál celostátní kolo Středoškolské odborné činnosti a následně obsadil i druhé místo v prestižní soutěži České hlavičky. V roce 2016 jsem pod značku Websy.cz zahrnul všechny mnou nabízené webové služby a spojil se s kolegou, profesionálním fotografem.

Focení

Focení je dnes spíše mým koníčkem než pracovní činností. Když se potřebuji odreagovat, vezmu zrcadlovku a jdu se projít a fotit. Je to skvělý relax. Občas vyfotím i nějakou akci, či jiné fotky na přání. Některé si můžete prohlédnout v sekci Foto.